11. valašský krajkářský a řemeslný trh (15.-16.novembra 2013)

Posted by Katarína Buranová on 20 novembra, 2013

Už jedenásty krát sa stretli čipkárky a rôzni remeselníci vo Valašskom Meziříčí . Stretnutie ako vždy bolo dobre zorganizované a záujemcov o čipku a iné remesla bol tak ako po minulé roky hojný. Snažila som sa fotoaparátom zachytiť všetky čipkárky, ktoré boli prítomné. Neviem či sa mi to podarilo. Tým, ktorým sa fotky nepáčia, dajte prosím vedieť vymažem z fotogalérie. Ale to nie je také dôležité ako to, čo so sebou priviezli a čím sa prezentovali.

Mňa, ako vždy nadchli práce pani Damanjovej a jej nová knižka Paličkování III. Čipkárky z Novej Dubnice  opäť nesklamali , patrí im vďaka za prezentáciu našej slovenskej regionálnej čipky. Krásne boli motýle pani Malátovej, práce pani Vanžurovej, Maslovej, Hovadovej  ale i ďalších zúčastnených čipkáriek z Čiech i zo Slovenska. Bolo čo obdivovať aj u mnohých ďalších remeselníkov. Každý si tu našiel to čo ho najviac zaujímalo.

Tento rok som z nášho klubu GRACIA prezentovala svoje práce len ja. Pomáhali mi pani Janíková, Podmanická, Tabačková za čo im ďakujem. Lydka Pekariková sa tento rok nemohla  zúčastniť a mnohé začínajúce čipkárky postrádali jej zaujímavé predlohy na paličkovanie.

 

Fotky a text:  Katarína Búranová

 

Galéria z akcie