Čipkované radosti 2016 – Kruhy

Posted by martin on apríl 26th, 2016
Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someone

Čipkované radosti 2016

Čipkárky klubu GRACIA pozývajú všetkých priaznivcov paličkovanej čipky na výstavu. Tento rok sme sa tematický zamerali na „kruhy“.

Ako sme zvládli tému vám predstavíme na výstave ČIPKOVANÉ RADOSTI – KRUHY, ktorej vernisáž je 24.mája 2016 o 16.00.

Výstava je sprístupnená od 25.mája do 10.júna 2016. Výstavné priestory Makovického domu sú otvorené počas pracovných dní od 8:00 do 16:00.

Tešíme sa na vás!

O „kruhoch“

Matematicky vyjadrený obsah kruhu je πr2. Čo však môže byť jeho obsahom a ako vie inšpirovať čipkárky KPČ Gracie, máte možnosť uvidieť na výstave s priliehavým nadpisom Kruh. Potvrdením toho, že nie je kruh ako kruh je aj táto výstava tematicky venovaná jeho rozmanitosti. Výstava je sprievodným podujatím Staromestských slávnosti 2016 v Žiline.
Zároveň je aj vyvrcholením 17. ročníka existencie klubu. Je to relatívne dlhá doba, počas ktorej prichádzali, zostávali alebo odchádzali čipkárky. Pôvodné jadro klubu však zostalo a to nabaľuje na seba nové čipkárky, ktoré usilovnosťou a kreativitou sa snažia vyrovnať funkčne starším a skúsenejším kolegyniam. Výstava zaujme návštevníka svojou nápaditosťou, rozmanitosťou, farebnosťou a originálnosťou. Tento rok vystavuje svoje práce 17 aktívnych čipkárok, ktorým kreativita a zručnosť vôbec nechýba.

Menovite vystavujú tieto čipkárky:

Buková Daniela
Búranová Katarína
Furgaláková Magdaléna
Hnidková Mária
Homolová Iveta
Janíková Jana
Janotová Helena
Jantáková Mária
Kráľová Ľuba
Lenárová Anita
Matejíková Jela
Ondíková Emília
Pekaríková Lýdia
Podmanická Daniela
Rástočná Anna
Stráska Jolana
Tabačková Zita

 

Galéria z akcie